Nowy numer 39/2023 Archiwum

Region. Rusza akcja "COVID zabija - zaszczep się"

Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach rozpoczęły wspólną akcję edukacyjno-informacyjną promującą masowe szczepienia przeciw COVID-19.

Lekarze z obu instytucji przypominają, że na całym świecie na tę chorobę zachorowało 72 mln osób, a niemal 2 mln zmarły. COVID-19 spowodował śmierć ponad 23 tys. Polaków, a codziennie dowiadujemy się o nowych ofiarach.

– Dzięki wysiłkom naukowców mamy dziś do dyspozycji skuteczną broń, która uratuje nasze życie i zdrowie. To szczepionka. Chcemy wspólnym działaniem przekonać do szczepień nieprzekonanych. Najnowsze badania mówią, że ponad 47 proc. Polaków nie chce się szczepić, bo obawia się działań niepożądanych lub nie wierzy w skuteczność szczepionki. Nasz przekaz kierujemy do tych, którzy z różnych powodów wahają się. Najwięcej wątpiących jest wśród młodych ludzi. Decyzja o zaszczepieniu się będzie najlepszym prezentem na 2021 r. dla ich najbliższych – rodziców, dziadków, ale także dla nich samych – przekonują śląscy lekarze.

Do propagowania szczepień przeciw COVID-19 Śląska Izba Lekarska i Śląski Uniwersytet Medyczny zaprosiły osoby różnych profesji, w różnym wieku, o znanych w regionie twarzach i nazwiskach, budzących zaufanie i wiarygodność. Ambasadorzy kampanii w krótkich wypowiedziach będą zachęcać do szczepień przeciw COVID-19, dadzą świadectwo swojej społecznej odpowiedzialności.

Udostępniono także pierwszy film, w którym prezes Okręgowej Rady Lekarskiej w Katowicach dr Tadeusz Urban i rektor SUM prof. Tomasz Szczepański opowiadają o projekcie i zachęcają do szczepień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast