Region. Śląscy policjanci zachęcają do "wylogowania się" na święta

Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji przygotował akcję profilaktyczną, która przypomina o tym, że warto bezpiecznie i z umiarem korzystać z internetu.

Tata ogląda telewizję, mama skrywa się za ekranem laptopa, dzieci wpatrzone są w smartfony. To pochłania ich tak bardzo, że rodzina nie zauważa przyjścia... Mikołaja. To spot, jaki przygotowali funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji.

"Osamotnienie, izolacja, zmęczenie, pogorszenie relacji z rodziną i znajomymi czy odrzucenie dawnych zainteresowań, to cena jaką płacimy za nadmierne używanie komputerów i telefonów. Problem ten jest często niezauważany i bagatelizowany, w związku z czym policjanci postanowili zwrócić na to szczególną uwagę" - przypominają w komunikacie policjanci. Stąd inicjatywa "Wylogowani". Funkcjonariusze prewencji przypominają, że czas pandemii sprzyja większej intensywności korzystania z sieci. "Powyższe sprawia, że ryzyko kontaktu z cyberzagrożeniami i uzależnieniem od internetu radykalnie się zwiększyło. Prawidłowa higiena korzystania z internetu i multimediów stała się niezaprzeczalnie niezbędnym elementem naszego życia, szczególnie w dobie epidemii" - podkreślają przedstawiciele KWP.

Do działań włączyli się także policjanci z Pszczyny oraz Starostwo Powiatowe w Pszczynie. Spot jest pierwszym elementem kampanii, która zakłada m.in. spotkania z młodzieżą i kolejne produkcje wideo.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..