Abp Wiktor Skworc: Polecamy wszystkie sprawy górnictwa opiece św. Barbary

Polecamy wszystkie sprawy górnictwa opiece św. Barbary - zapewnił na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc. Metropolita Katowicki podkreślił, że w górnictwie dokonują się nieuniknione zmiany, które Kościół chce powierzyć opiece Opatrzności za wstawiennictwem św. Barbary.

– Tymi zmianami będziemy wszyscy dotknięci, także samorząd i wspólnota Kościoła – mówił arcybiskup. Przypomniał, że tradycją Kościoła na Górnym Śląsku jest to, że wypowiada się w sprawach społecznych. Dlatego Kościół towarzyszy górnikom w tym trudnym okresie.

Metropolita zachęcił do włączenia się w Dzień Modlitwy i Pomocy Kościołowi na Wschodzie, który przypada w II niedzielę adwentu (6.12). Zauważył, że także w okresie komunistycznym diecezja katowicka niosła pomoc tamtejszym wspólnotom, m.in. posyłając im księgi liturgiczne. A po upadku Związku Radzieckiego na tamte tereny zaczęli wyjeżdżać do pracy księża ze Śląska.

Abp Wiktor Skworc przypomniał, że tradycyjnie w okresie przedświątecznym odbywają się spotkania opłatkowe, których obecnie – z powodu pandemii – brakuje. Zapowiedział też, że w niedzielę (6.12) odprawi w katedrze o godz. 10.30 Mszę św. w intencji wszystkich chorych dzieci. Nawiąże tym samym do tradycyjnych odwiedzin, jakie co roku odbywał w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach w dniu św. Mikołaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..