Zmarł ks. Andrzej Trzeciak, proboszcz z Adamowic. Zmagał się z COVID-19

Ks. Andrzej Trzeciak miał 52 lata. Zmarł 1 grudnia. Od początku listopada ciężko przechodził COVID-19. Znamy termin jego pogrzebu.

Ksiądz Trzeciak zmarł 1 grudnia w szpitalu w Rybniku-Orzepowicach. Ciężko przechodził COVID-19 - zachorował na początku listopada. Był proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Adamowicach. Przeżył 52 lata.

Jego pogrzeb odbędzie się w piątek 4 grudnia o godz. 14 w kościele  w Adamowicach.

Urodził się 22 maja 1968 roku w Katowicach w rodzinie Stanisława i Anny z domu Miśtura. Ojciec pracował w hucie Baildon jako hartownik, matka w Instytucie Gospodarki Materiałowej. Rodzina była bardzo religijna, rodzice pomagali przy kościele. Miał młodszego brata Dariusza. Ochrzczony został 9 czerwca 1968 roku w kościele parafialnym pod wezwaniem Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Katowicach. Był ministrantem.

Po ukończeniu Szkoły Podstawowej nr 15 w Katowicach wstąpił do Niższego Seminarium Duchownego Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Markowicach. Świadectwo maturalne otrzymał w 1987 roku. W tym czasie rodzina przeprowadziła się na Osiedle Witosa i zamieszkała na terenie nowo powstałej parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i świętego Herberta w Katowicach.

Myśl o wstąpieniu do seminarium towarzyszyła mu od ósmej klasy. Prosząc o przyjęcie do seminarium napisał „w powołaniu kapłańskim i służbie Bogu i bliźnim widzę cel swojego życia”. Zaraz po maturze rozpoczął studia i formację w Wyższym Śląskim Seminarium Duchownym w Katowicach.

Podczas wakacji kleryckich brał udział w rekolekcjach oazowych jako animator grupy, w rekolekcjach dla ministrantów i Dzieci Maryi oraz pomagał przy budowie kościoła parafialnego. Staż katechetyczny odbył w parafii Świętego Michała Archanioła w Siemianowicach Śląskich-Michałkowicach. Pracę magisterską napisał pod kierunkiem biskupa Gerarda Bernackiego na temat „Rodzina wspólnotą miłości w świetle Adhortacji Apostolskiej Jana Pawła II – Familiaris consortio”. Na staż duszpasterski został skierowany do parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Woszczycach.

Święcenia prezbiteratu otrzymał 14 maja 1994 w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach z rąk arcybiskupa Damiana Zimonia. Po święceniach zastępował wikariusza w parafii Matki Bożej Różańcowej w Świętochłowicach-Chropaczowie i prowadził rekolekcje Dzieci Maryi.

Pracę duszpasterską rozpoczął jako wikariusz w parafii Świętego Herberta w Wodzisławiu Śląskim (1994-1997). Następnie pracował w parafiach: Świętego Antoniego z Padwy w Katowicach-Dąbrówce Małej (1997-2000), Ścięcia Świętego Jana Chrzciciela w Rudzie Śląskiej-Goduli (2000-2003), Świętego Stanisława Kostki w Katowicach-Giszowcu (2003-2006), Ducha Świętego w Siemianowicach Śląskich-Bytkowie (2006-2010), Świętego Wojciecha w Radzionkowie (2010-2015), Świętego Jerzego w Goczałkowicach-Zdroju (2015-2016).

W październiku 2016 roku został mianowany administratorem, a rok później proboszczem parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Adamowicach. Był wicedziekanem i duszpasterzem nauczycieli w dekanacie Pogrzebień. Jesienią zachorował na COVID-19 i w ciężkim stanie trafił do szpitala w Rybniku-Orzepowicach.

Zmarł 1 grudnia w 53. roku życia i w 27. roku kapłaństwa. Jego pogrzeb odbędzie się 4 grudnia w parafii Najświętszej Maryi Panny Królowej Aniołów w Adamowicach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..