GN 2/2021 Archiwum

#NiezłaSzopka w czas izolacji

Ruszamy z konkursem zdjęć najciekawszych stajenek – w Waszych parafialnych kościołach i w Waszych domach!

Zapraszamy Czytelników do wysyłania zdjęć na adres: katowice@gosc.pl. Można przysłać nie więcej niż trzy fotografie – na przykład ogólny plan szopki i dwa zbliżenia na jej poszczególne elementy. Chodzi o stajenki z terenu archidiecezji katowickiej.

Z powodu przepisów związanych z pandemią trudno spodziewać się, że na najbliższej Pasterce staniemy w gęstym tłumie przyjaciół z parafii i razem gromko zaśpiewamy „Gdy się Chrystus rodzi”. Kolędy będą za to często brzmieć w naszych domach. Wielu z nas chce więc te domy szczególnie przygotować na święta. Niektórzy zbudują domowe stajenki, które ułatwią domownikom – nie tylko dzieciom – koncentrowanie swoich myśli na Nowonarodzonym, a nie na sprawach pobocznych.

Prosimy – przysyłajcie nam zdjęcia tych Waszych „betlyjek”, jak kiedyś na Śląsku nazywano stajenki. Pokażcie zarówno szopki bardzo proste, jak i te rozbudowane na pół pokoju. Czekamy też na fotografie stajenek w kościołach archidiecezji katowickiej. Czas na ich wysyłanie na adres: katowice@gosc.pl macie do 28 grudnia 2020 roku. Dobrymi pomysłami trzeba się dzielić!

Wasze fotografie umieścimy w galerii zdjęć na stronie internetowej katowice.gosc.pl. Do tego przeglądu dodamy też element zabawy: otóż od 29 grudnia 2020 roku do 7 stycznia 2021 roku będzie można zagłosować na najciekawszą fotografię stajenki. Trzy zdjęcia, które otrzymają największą liczbę głosów, opublikujemy w papierowym „Gościu Katowickim”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama