Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Skworc o opłatku wybaczenia i pojednania

Z racji braku w tym roku spotkań opłatkowych, arcybiskup katowicki Wiktor Skworc składa diecezjanom życzenia przez internet. Pisze o dzieleniu się opłatkiem. - Trzymany w dłoni wyciągniętej do drugiego ma szansę stać się znakiem i opłatkiem przebaczenia, pojednania, pokoju i solidarności - stwierdza.

W czasie pandemii naszą bliskość trzeba wyrazić w inny – niż do tej pory – sposób. Podczas łamania opłatka przyjdzie nam zjednoczyć się duchowo z tymi, z którymi zwyczajowo spotykaliśmy się twarzą w twarz przy różnych okazjach adwentowo-świątecznych" - stwierdza arcybiskup katowicki. - "Tegoroczne święta mogą wydobyć z nas bogatsze niż dotąd pragnienia bliskości, czułości i solidarności: solidarność z chorym człowiekiem, solidarność z ubogim, solidarność z potrzebującym pomocy" - dodaje.

Abp Skworc zaprasza do stanięcia przy bliźnim z opłatkiem wybaczenia i pojednania, aby w pokoju serca świętować przyjście Księcia Pokoju. "W wigilijny wieczór pomyślmy także o dziecku, które puka do drzwi świata, chce się urodzić i doświadczyć miłości. Pomyślmy o Bogu, który w małym dziecku - Jezusie - puka do drzwi naszych serc. Otwórzmy je dla Niego i dziecka każdego!" - zachęca.

Pisze też: "Z opłatkiem w ręku, w duchowej bliskości, zapewniam o jedności, serdecznie pozdrawiam i błogosławię! Życzę dobrego i owocnego Adwentu i błogosławionych Świąt Boże Narodzenia".

Pełny tekst refleksji arcybiskupa Skworca - na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama