Nowy numer 2/2021 Archiwum

Zbliża się tydzień bezustannej modlitwy za księży

Każdy może zapisać się na modlitwę o jakieś konkretnej godzinie dnia lub nocy. Start 29 listopada o godzinie 0.00.

Prowadzenie bezustannej, trwającej przez tydzień modlitwy za kapłanów proponuje Ruch Światło-Życie z archidiecezji katowickiej. Rozpoczęcie w niedzielę 29 listopada o godz. 0.00, zakończenie w sobotę 5 grudnia o 23.59.

Specjalny formularz, w którym można zapisać się na modlitwę o konkretnej godzinie dnia lub nocy, jest zamieszczony na stronie oazowego Domu Formacyjnego w Wiśle-Jaworniku.

Ks. Waldemar Maciejewski, moderator diecezjalny, przyznaje, że liczba osób, które włączyły się w tę akcję w poprzednich edycjach, robi na księżach wielkie wrażenie. - Mimo tego, co dzieje się wokół, nie jesteśmy obojętni dla wiernych, oni chcą się o nas zatroszczyć i za nas się modlić - mówi. - Wielu świeckich dzieli się świadectwem, że na konkretną modlitwę za księży nie może znaleźć czasu. Gdzieś ją tam „doklejają” do innych modlitw. Tymczasem ta godzina w Tygodniu Modlitw za Kapłanów jest dla nich bardzo konkretną okazją do modlitwy - dodaje.

Forma modlitwy jest dowolna. Może to być różaniec, adoracja, Eucharystia i komunia przyjęta w intencji kapłanów, itp. - ale zakłada pełną godzinę czuwania na modlitwie.

Osoby, które chcą otrzymać przypomnienie pół godziny przed rozpoczęciem czasu swojego czuwania, powinny w formularzu zgłoszeniowym podać swój numer telefonu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama