Nowy numer 48/2020 Archiwum

Katowice. Powstaje Świąteczna Baza Przedsiębiorców

Dzięki inicjatywie samorządu Katowic mieszkańcy będą mogli kupić w lokalnych firmach dekoracje, potrawy czy prezenty, wspierając jednocześnie dotknięte kryzysem przedsiębiorstwa. Przedsięwzięcie wzorowane jest na stworzonej wiosną bazie "Jedzenie na wynos".

- Dzisiaj jeszcze nie wiemy jak będą wyglądać święta, czy uda się usiąść przy jednym stole całą rodziną. Każdy z nas na to oczywiście liczy, powoli przygotowując upominki i listę zakupów. Zachęcam, by w tych przygotowaniach pamiętać o polskich producentach, naszych lokalnych przedsiębiorcach, rzemieślnikach i artystach. W swojej ofercie mają wiele rzeczy, które mogą stać się wspaniałym upominkiem dla naszych najbliższych, a ich wyroby uzupełnieniem tego co przygotowujemy na nasze stoły. Uruchamiamy „Świąteczną Bazę Przedsiębiorców”, by w jednym miejscu pokazać jak wiele mamy możliwości, jednocześnie wspierając katowickich przedsiębiorców  – mówi Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Świąteczna Baza Przedsiębiorców ma w jednym miejscu zaprezentować informacje o katowickich firmach, oferujących towary i usługi w trzech kategoriach: prezent, gastronomia i dekoracje. Prezentacji będą towarzyszyć informacje, czy firma oferuje sprzedaż stacjonarną, czy także internetową, z krótkim opisem i danymi kontaktowymi. Firmy same mogą zgłaszać chęć umieszczenia w bazie.

– Z uwagi na sytuację epidemiczną obecnie duże centra handlowe są zamknięte, a nawet jeśli zostaną otwarte, warto ograniczać wizyty w miejscach, gdzie gromadzą się tłumy. Każdy z nas wie, jak wyglądają takie miejsca w okresie przedświątecznym, dlatego stwarzamy alternatywę, która promuje naszych lokalsów. Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową, a listę będziemy udostępniać naszymi kanałami informacyjnymi: między innymi strona internetowa, media społecznościowe, czy gazeta miejska – mówi Ewa Lipka, rzecznik prasowy urzędu miasta.

Baza będzie dostępna od 20 listopada na stronie internetowej www.koronawirus.katowice.eu, będzie też promowana w miejskich kanałach w mediach społecznościowych.

Katowice. Powstaje Świąteczna Baza Przedsiębiorców   Materiał Prasowy

Przedsiębiorcy, oferujących w swoim asortymencie rzeczy, które mogą stać się świątecznym prezentem, potrawy bądź dekoracje świąteczne mogą się zgłaszać już dzisiaj drogą mailową do Wydziału Komunikacji Społecznej Urzędu Miasta Katowice na adres: bp@katowice.eu z tematem „ŚWIĄTECZNA BAZA PRZEDSIĘBIORCÓW”.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama