Region. ZTM zachęca #dbajmy-o-siebie-nawzajem

Ruszyła kampania społeczna, która ma uświadamiać skalę działań podjętych na rzecz bezpieczeństwa w pojazdach komunikacji miejskiej. Zarząd Transportu Metropolitalnego chce w ten sposób odzyskać zaufanie pasażerów.

Zamiast ogólnych komunikatów o zapewnieniu bezpieczeństwa, postawiliśmy na operowanie faktami i konkretnymi, dużymi liczbami obrazującymi skalę działania metropolitalnego organizatora transportu - wyjaśnia Andrzej Stangret, dyrektor ds. handlowych ZTM. Stąd konwencja dialogu pomiędzy "My" - organizator transportu i "Ty" - pasażer. ZTM stawia również na popularne w dzisiejszych czasach hasztagi, w tej kampanii jest to: #dbajmy-o-siebie-nawzajem.

Po stronie "My" wyeksponowane zostały konkretne działania, m.in. ilości zużywanych detergentów (23 tys. litrów miesięcznie), codzienna dezynfekcja 1500 pojazdów, wydatek 2,5 mln zł na środki dezynfekujące do pojazdów. - W ten sposób pokazane zostało "zaplecze" funkcjonowania ZTM, z którym pasażerowie nie mają okazji się zetknąć bezpośrednio - mówi A. Stangret. - Osoby postronne nie znają tej ogromnej skali, a taki konkretny, poparty dużymi liczbami przekaz buduje poczucie bezpieczeństwa i przekonuje, że jako organizator robimy co możliwe, aby w pojazdach transportu publicznego było maksymalnie bezpiecznie - dodaje.

Same fakty o zapewnieniu ochrony taboru przed koronawirusem nie wystarczą. Autobusami przemieszczają się w końcu ludzie, dlatego po stronie "Ty" zawarta jest informacja o zasadach obowiązujących w przestrzeni publicznej, także w transporcie: "Myj lub dezynfekuj ręce po każdym przejeździe", "Zasłaniaj nos i usta", "Zawsze zakładaj maseczkę".

Obie części komunikatu składają się na informację o wspólnej odpowiedzialności za bezpieczeństwo nas wszystkich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..