Ruda Śl. Klienci aquaparku zagrożeni koronawirusem

Chodzi o osoby, które odwiedziły basen 5 sierpnia między godz. 9 a 11. W tym czasie klientem była osoba, u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2. Komunikat w tej sprawie opublikował rudzki sanepid.

Osoby, które 5 sierpnia przed południem korzystały z usług parku wodnego Aquadrom w Rudzie Śląskiej, powinny ograniczyć kontakty z innymi i obserwować, czy nie mają objawów COVID-19 - takie są zalecenia sanepidu. W komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej klienci basenu są proszeni "o ograniczenie kontaktów społeczno-zawodowych do minimum i samoobserwację".

Ponadto "w razie niepokojących symptomów zdrowotnych (objawy chorobowe związane z zakażeniem COVID–19) należy powiadomić najbliższą powiatową stację sanitarno-epidemiologiczną w miejscu zamieszkania" - czytamy w komunikacie.

"Aquadrom jest świetnie przygotowany do bezpiecznej obsługi klientów - taka jest ocena sanepidu. W przeprowadzonej kontroli uczestniczyli nie tylko pracownicy służb sanitarnych z Rudy Śląskiej, ale także z innych jednostek tego typu w Polsce" - poinformowała prezydent Rudy Śląskiej Grażyna Dziedzic na portalu społecznościowym.

Po złagodzeniu obostrzeń park wodny w Rudzie Śląskiej wznowił działalność jako jeden z pierwszych w kraju, z zachowaniem limitów frekwencji i obostrzeń sanitarnych. 11 sierpnia obiekt był kontrolowany, o czym poinformowano na portalu społecznościowym: "Wczoraj przeszliśmy kontrolę Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego dotyczącą jakości obsługi Klienta i bezpieczeństwa w obiekcie po linii przepisów przeciwepidemicznych. Chcieliśmy Was poinformować, że protokół z kontroli jest pozytywny i nasz obiekt spełnia wszelkie normy bezpieczeństwa. Jest bardzo dobrze" - napisano w komunikacie z 12 sierpnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..