Nowy numer 3/2021 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: W wakacje warto rodzinnie pielgrzymować do Piekar

- Skoro w tym roku nie mogą odbyć się w tradycyjnej formie stanowe pielgrzymki mężczyzn i kobiet, w wakacje warto rodzinnie pielgrzymować do sanktuarium w Piekarach Sląskich - powiedział w Radiu eM abp Wiktor Skworc.

Nawiązał w ten sposób do treści Listu Pasterskiego Arcybiskupa Katowickiego na najbliższą niedzielę, opublikowanego ze względu na przypadającą wtedy pielgrzymkę kobiet do sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. W tym roku pielgrzymka będzie miała inną niż w ubiegłych latach formę. Całość odbędzie się w piekarskiej bazylice, do której zaproszone zostaną przedstawicielki pielgrzymujących kobiet. Pozostałe panie i dziewczęta wraz z całymi rodzinami będą mogły uczestniczyć w spotkaniu dzięki przygotowanym i udostępnionym transmisjom, m.in, na antenie Radia eM. Początek transmisji w najbliższą niedzielę o godzinie 10.

W Rozmowie Poranka metropolita górnośląski nawiązał też do ważnych rocznic historycznych, które obchodzimy w tych dniach: 100. rocznicy bitwy warszawskiej, 100. rocznicy wybuchu II powstania śląskiego oraz powstania warszawskiego. Przy tej okazji wspominał szczególnie bp. Stanisława Adamskiego, ordynariusza katowickiego, który był aktywnym uczestnikiem powstania warszawskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama