Nowy numer 38/2023 Archiwum

Ruda Śląska. Ograniczenia w komunikacji miejskiej

Zmiany, wynikające z objęcia Rudy Śląskiej tzw. czerwoną strefą zagrożenia epidemicznego, mają objąć 4 linie autobusowe z przebiegających tam 39 linii autobusowych i tramwajowych.

Jak poinformował PAP w piątek rzecznik Zarządu Transportu Metropolitalnego Michał Wawrzaszek, z zapowiedzianych ograniczeń dotyczących komunikacji miejskiej w planowanych „czerwonych strefach” wyłączone mają zostać połączenia międzymiastowe.

- ZTM zabiegał o to, gdyż zdecydowana większość połączeń na obszarze Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii ma właśnie taki charakter. Dotyczy to przede wszystkim mieszkańców Rudy Śląskiej - wskazał Wawrzaszek, uściślając, że spośród wszystkich 39 linii autobusowych i tramwajowych kursujących na terenie tego miasta, 35 wyjeżdża poza jego obszar.

Barbara Hobzda / Radio eM

Poza liniami nr 147, 155, 230 i 255 sytuacja się nie zmieni - uściślił Wawrzaszek

ZTM już w czwartek zwrócił się do Ministerstwa Zdrowia o uściślenie zapowiedzianych nowych limitów w komunikacji sygnalizując, że nie uwzględniają one specyfiki transportu publicznego organizowanego na obszarze Metropolii.

Zgodnie z podanymi w czwartek przez MZ wytycznymi dla transportu publicznego, w strefie „czerwonej” ma obowiązywać limit pasażerów w liczbie 50 proc. dostępnych w pojeździe miejsc siedzących.

W Rudzie Śląskiej znajduje się m.in. kopalnia Bielszowice, będąca w ostatnim czasie jednym z głównych ognisk koronawirusa w regionie. Do piątku SARS-CoV-2 zaraziło się 532 tamtejszych górników. Obecnie trwają tam badania przesiewowe załogi.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast