Katowice, Tychy. ZTM wprowadza zmiany w związku z awarią na Giszowcu

Zarząd Transportu Metropolitalnego zapowiada kolejne zmiany rozkładów jazdy linii autobusowych, których trasa przebiega przez katowicki Giszowiec. Mowa o liniach 1, 4, 14, 672, 672N, 673 i 920.

Działanie wymusiło zamknięcie wiaduktu na trasie DK86. Przypomnijmy, że po ulewnych deszczach utworzyło się tam zagrażające bezpieczeństwu osuwisko. - Nowe rozkłady w większym stopniu będą dostosowane do sytuacji na drodze i nowo zaistniałych potoków - mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM. Zaktualizowane rozkłady jazdy - obejmujące linie autobusowe nr 1, 4, 14, 672, 672N, 673 i 920 - będą dostępne na stronie internetowej. Organizator transportu zachęca, aby sprawdzać je przed wyjściem z domu na przystanek.

Niezależnie od wprowadzanych przez ZTM zmian tras oraz godzin odjazdów i przyjazdów autobusów osoby, które przemieszczają się pomiędzy Tychami a Katowicami, powinny rozważyć korzystanie z połączeń kolejowych. W przypadku zdecydowania się na takie rozwiązanie ZTM zachęca do skorzystania z oferty Metrobilet. Jest to bilet miesięczny, dostępny w wersji elektronicznej, który upoważnia do podróży zarówno autobusami, trolejbusami, tramwajami ZTM, jak i pociągami Kolei Śląskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..