Nowy numer 30/2021 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Wzywajmy pomocy św. Stanisława, patrona ładu społecznego

Wzywajmy pomocy św. Stanisława, patrona ładu społecznego - apelował na antenie Radia eM abp Wiktor Skworc. Zachęcał też do modlitwy za górników zagrożonych koronawirusem. Dziękował pielęgniarkom za obronę życia.

Do duchowego pielgrzymowania do Szczepanowa i Krakowa – miejsc, gdzie urodził się i zginął św. Stanisław – zachęcał dziś (8.05) w uroczystość tego głównego patrona Polski metropolita katowicki. Wyraził opinię, że mamy teraz czasy wzywania pomocy św. Stanisława jako patrona ładu społecznego. Przypomniał, że tradycyjnie czyniono tak w czasach niepokoju.  

W "Rozmowie poranka" arcybiskup dziękował pielęgniarkom i położnym za ich służbę życiu, zwłaszcza objawiającą się w obliczu pandemii. Zaprosił je do wspólnej modlitwy z okazji ich święta, przypadającego 12 maja. Zapowiedział, że w intencji tej grupy zawodowej odprawi Mszę św. w najbliższą niedzielę (10.05) w katowickiej katedrze o godz. 12.00. Będzie ona transmitowana przez Radio eM.

W przypadającą dziś (8.05) rocznicę zakończenia II wojny światowej Abp Wiktor Skworc zwrócił uwagę na wydany w przededniu tej rocznicy dokument Konferencji Episkopatu Niemiec, w którym biskupi opowiadają się za prawdą historyczną.

Metropolita katowicki raz jeszcze podkreślił, że w zakresie ograniczeń kultu religijnego wciąż musimy stosować się do wytycznych rządowych. Przypomniał, że najnowsze regulacje w archidiecezji katowickiej zawarł w opublikowanym 4 maja zarządzeniu. Jest tam mowa m.in. o I Komuniach św. Abp Wiktor Skworc zachęcał do ich organizacji w wąskim gronie rodzinnym, bez odwlekania w czasie, aby życie duchowe dzieci nie odniosło szkody. Wyraził przy tym przekonanie, że być może trzeba będzie na trwałe zmienić sposób organizacji uroczystości pierwszokomunijnych.

Cała "Rozmowa poranka":

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama