Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uniwersytet Śląski proponuje rozrywkę na czas pandemii

"Doktor Primo i wielko haja o insygnia" to serial scienice fiction, zrealizowany przez studentów i pracowników UŚ. Opowiada o dobrym duchu uczelni - Doktorze Pirmo i jego złym bliźniaku inżynierze Secundo.

Głównym bohaterem serialu uniwersyteckiego jest Doktor Primo, znany z m.in. Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Duch uczelni toczy spór ze swoim złym bratem bliźniakiem - Inżynierem Secundo. Bracia walczą ze sobą o rektorskie insygnia, które mają dać władzę nad uniwersytetem. W tym celu wyruszają w podróż po uczelnianych laboratoriach oraz zakamarkach, o których istnieniu wiedzą tylko nieliczni. Co więcej, konieczną stanie się także wyprawa w przeszłość.

Serial, którego głównym bohaterem jest Doktor Primo, to kolejna propozycja spędzenia wolnego czasu w trudnym okresie walki z koronawirusem. Właśnie teraz potrzebny jest nam dobry duch uczelni, który daje nadzieję na pokonanie przeciwności losu.

"Doktor Primo i wielko haja o insygnia" to przykład kina offowego, zrealizowanego z użyciem dostępnych środków, z przymrużeniem oka i dużą dozą humoru (często absurdalnego), którego bardzo potrzebujemy. Czy nikczemny plan Inżyniera Secundo się powiedzie? Czy Doktor Primo odnajdzie prawdziwe rektorskie insygnia? Kto stoi za buntem w kopalni bitcoinów? Dlaczego królowa nauk straciła rozum? Kim jest Arcypedel? To tylko niektóre pytania, na jakie odpowiada serial.

Dwa odcinki są dostępne na YouTube. Pozostałe cztery zostaną udostępnione w kolejnych tygodniach. Po wyemitowaniu wszystkich zaprezentowana zostanie także wersja pełnometrażowa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama