Nowy numer 47/2020 Archiwum

Abp Skworc w Święto Miłosierdzia Bożego: Budujmy miłosierdziem, bo to ozdrowieńcza terapia

Metropolita katowicki w Święto Miłosierdzia Bożego przewodniczył mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Liturgia była sprawowana w Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej za wszystkie jej dzieła i ludzi z nią związanych.

Abp Skworc przekonywał, że ten katalog uczynków otwiera przed nami przestrzeń ich powszechnego praktykowania. Bo większość z nich może być realizowana zdalnie, bez konieczności wychodzenia z domu. - Korzystając ze znanych sposobów komunikacji - możemy: pouczać, dobrze radzić, upominać, pocieszać, urazy darować - wskazywał hierarcha.

Metropolita ten program działania połączył z tegorocznym hasłem Tygodnia Miłosierdzia: „Miłosierdziem budujemy Kościół Boży”, wziętym od Sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego.

Na koniec zwracając się do wszystkich Czcicieli Bożego Miłosierdzia zaapelował mówiąc: "bądź miłosierny; nie bądź obojętny, włącz się w społeczną pomoc; w działania Caritas w twojej parafii; w wolontariat; w szkolne koła Caritas; włącz się w spełnianie uczynków miłosierdzia względem duszy."

- Budujmy miłosierdziem, uczynkami miłosierdzia nasze rodziny, parafie i społeczeństwo. To ozdrowieńcza terapia! - zakończył homilię abp Skworc.

Metropolita katowicki w Święto Miłosierdzia Bożego przewodniczył mszy św. w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach. Liturgia była sprawowana w Święto Caritas Archidiecezji Katowickiej za wszystkie jej dzieła i ludzi z nią związanych. Transmisja odbyła się na antenie diecezjalnego Radia eM oraz w Internecie.

II NIEDZIELA WIELKANOCNA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO godz 12.00
Retransmisja Mszy św. w intencji Caritas Archidiecezji Katowickiej
Katedra Katowice
« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama