Nowy numer 43/2020 Archiwum

Śląskie. "Wszystko będzie dobrze". Plakaty i billboardy w Rybniku, Bielsku-Białej, Jastrzębiu i Piekarach Śląskich

"Dezynfekuj telefon", "Płać zbliżeniowo" czy "Nie ryzykuj, zostań w domu" - takie hasła pojawiły się w Rybniku. Podobne akcje zorganizowano także w Jastrzębiu-Zdroju, Bielsku-Białej i Piekarach Śląskich.

W Rybniku, Bielsku-Białej czy Piekarach Śląskich można natknąć się na billboardy z hasłami: "Wszystko będzie dobrze", "Uśmiechnij się" czy "Choć oddzielnie, ciągle razem". To odpowiedź urzędników i społeczników na trwającą pandemię koronawirusa.

Otuchy mieszkańcom postanowili dodać też pracownicy MZK Jastrzębie, którzy plakaty powiesili na autobusach. Mówi Rafał Jabłoński z MZK Jastrzębie:

Urzędnicy w Rybniku postanowili wykorzystać miejskie billboardy i promować postawy ograniczające rozprzestrzenianie się koronawirusa. - Połączyliśmy informację i humor - mówi Agnieszka Skupień, rzecznik prasowy rybnickiego magistratu:

Śląskie. "Wszystko będzie dobrze". Plakaty i billboardy w Rybniku, Bielsku-Białej, Jastrzębiu i Piekarach Śląskich   W Rybniku billboardy "pocieszacze" pojawiły się w całym mieście. UM w Rybniku

"Uśmiechnij się", "Wszystko będzie dobrze" czy "Damy radę" -  takie hasła pojawiły się z kolei w Piekarach Śląskich.

Zaczęło się od kilkudziesięciu plakatów. Teraz jest ich zdecydowanie więcej. Banery cieszą się sporą popularnością. Mówi Radosław Palacz, lider Społecznej Piekarskiej Inicjatywy, która zorganizowała akcję:

W Piekarach Śląskich aktualnie drukowane jest kolejne 100 plakatów, a akcję wspiera Urząd Miasta.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama