Nowy numer 22/2020 Archiwum

Ślub kościelny w czasie koronawirusa? Pytamy franciszkanina o. Euzebiusza z Chorzowa-Klimzowca

Przekładać ślub czy pobierać się w terminie? To dylemat, przed jakim stoi w tej chwili wielu młodych ludzi. Z uwagi na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa w kościele może być 5 osób.

Z uwagi na ograniczenia i środki bezpieczeństwa na pewno odpada możliwość organizacji wesela. Czy w tej sytuacji, w kameralnym gronie w kościele, narzeczeni złożą sobie przysięgę małżeńską czy jednak przełożą to na inny termin?

Ślub kościelny w czasie koronawirusa? Pytamy franciszkanina o. Euzebiusza z Chorzowa-Klimzowca   O. Euzebiusz (z prawej) na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. prowincja.panewniki.pl

O rady dla młodych pytaliśmy o. Euzebiusza OFM, franciszkanina z Centrum Młodzieżowo-Powołaniowego "Trzej Towarzysze" z Chorzowa-Klimzowca:

Rozmawiał Mateusz Kornas.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
  • KRM
    07.04.2020 10:27
    "Z uwagi na walkę z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w kościele może być 5 osób." NIEPRAWDA! Na ślubie w kościele może być 50 osób. Ograniczenie do 5 osób obowiązuje tylko do 11 kwietnia (Wielka Sobota) natomiast od 12 kwietnia (Wielkanoc) obowiązuje ograniczenie do 50 osób. O ile mi wiadomo ślubów kościelnych zwyczajowo nie celebruje się w Wielkim Poście więc problem z 5 osobami w kościele jest fałszywy. Jeżeli ślub ma się odbyć w Wielkanoc lub później to może w nim wziąć udział 50 osób - zgodnie z przepisami państwowymi.
    doceń 3
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama