Nowy numer 22/2020 Archiwum

Region. SENIOR-fon uruchamia zarząd województwa

Pod numerem 32 506 56 40 będą dyżurować psychologowie, terapeuci, pedagodzy oraz pracownicy socjalni.

Seniorzy potrzebujący wsparcia mogą zadzwonić na specjalnie uruchomiony numer telefonu 32 506 56 40.

Śląski Telefon dla Seniora „SERNIOR-fon” funkcjonuje od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.

- Jako Zarząd Województwa dbamy o dodatkowy sprzęt dla szpitali, ale również pamiętamy o osobach potrzebujących wsparcia. Uruchamiając telefon dla seniorów chcemy w tym trudnym czasie zapewnić pomoc osobom, które mogą zostać same. Dyżur pełnić będą psychologowie, jak też pracownicy socjalni Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej, który jest operatorem tego systemu. Dzięki temu seniorzy mogą liczyć na szerokie i profesjonalne wsparcie - powiedział marszałek Jakub Chełstowski. 

Śląski Telefon dla Seniora „SENIOR-fon” ma dwie funkcje: terapeutyczną i interwencyjną. Obsługują go psychologowie, terapeuci, pedagodzy oraz pracownicy socjalni.

Będzie on pełnić będzie dwie funkcje: terapeutyczną i interwencyjną. Pierwsza to wsparcie emocjonalne i psychologiczne, czyli m.in. rozmowy wspierające, pomoc w przełamaniu poczucia osamotnienia, czy wzmocnienie poczucia bezpieczeństwa. W tym trudnym czasie, osamotnienie seniorów, czasami brak wsparcia, czasem bezsilność, dają się we znaki, tej jakże narażonej na niebezpieczeństwo grupie społecznej.

Natomiast funkcja interwencyjna polega na wsparciu seniorów przez pracowników Regionalnego Ośrodka Pomocy Społecznej. Za pośrednictwem infolinii można zgłosić problem, a pracownicy ROPS podpowiedzą, do kogo należy się zwrócić w środowisku lokalnym, oraz skoordynują odpowiednie działania.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama