Nowy numer 44/2020 Archiwum

Katowice. W przerwie od nauki - konkurs czytelniczy

Co mają robić uczniowie w przerwie od nauki, spowodowanej koronawirusem? Katowice ogłaszają dla nich konkurs czytelniczy.

Jak zająć uczniów w czasie przerwy od nauki, spowodowanej zagrożeniem koronawirusem? Co zrobić, żeby młodzi nie szwendali się po centrach handlowych, narażając się dodatkowo na zarażenie?

W niektórych miastach oko ma młodych ma mieć straż miejska, na przykład w Rybniku. Ogłoszono tam, że młodzi napotkani w galeriach handlowych będą legitymowani.

Do tego typu ważnych działań można jednak też dołożyć propozycje pozytywne. Katowice ogłosiły na czas przerwy w nauce konkurs czytelniczy i przeznaczają na nagrody w nim 5 tys. zł. Konkurs nazywa się #ZaczytaneKatowice.

Konkurs jest skierowany do katowickich uczniów, którzy w związku z koronawirusem w dniach 12-25 marca nie będą uczęszczali do szkoły. - W kolejnych dniach uczniowie i studenci będą mieli dużo wolnego czasu. Bardzo ważne jest, aby nie przeznaczali go na aktywności, które narażą ich, a w konsekwencji także ich bliskich, zwłaszcza starszych, na potencjalny kontakt z koronowirusem. Jednym z dobrych pomysłów na ten czas jest lektura książek - uzasadnia Marcin Krupa, prezydent Katowic. - Jako rodzic doskonale wiem, jak trudno jest czasami namówić dzieci na czytanie książek, dlatego na nagrody w ramach konkursu zdecydowaliśmy się przeznaczyć aż 5 tys. zł  - dodaje. 

Każdy młody uczestnik będzie musiał sfotografować książkę, którą planuje przeczytać. Wraz z uzasadnieniem wyboru danego tytułu ma je wrzucić na swój profil w mediach społecznościowych. Ma też oznaczyć posta jako #ZaczytaneKatowice. Następnie o umieszczeniu wpisu powinien poinformować organizatora konkursu.

Szczegóły zgłoszenia, tryb przyznawania nagród oraz regulamin w sobotę 14 marca rano zostanie umieszczony na stronie internetowej www.katowice.eu, a także kontach Urzędu Miasta Katowice (Facebook i Instagram) w mediach społecznościowych.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama