Nowy numer 09/2024 Archiwum

Ks. Tomasz Wojtal: Ta modlitwa ma charakter przebłagalny i wynagradzający

- Modlitwa księży za ofiary nadużyć seksualnych ma charakter przebłagalny i wynagradzający - powiedział ks. Tomasz Wojtal w Radiu eM.

Ks. Tomasz Wojtal: Ta modlitwa ma charakter przebłagalny i wynagradzający
Radio eM

Rzecznik metropolity katowickiego odniósł się w ten sposób do obchodzonego dziś, w pierwszy piątek Wielkiego Postu, Dnia Modlitwy i Pokuty za grzech wykorzystywania seksualnego osób małoletnich. Z tej okazji w katowickiej Katedrze Chrystusa Króla zostanie dziś odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej. Przewodniczyć mu będzie abp Wiktor Skworc, a udział wezmą m.in. pracownicy Kurii Metropolitalnej i instytucji diecezjalnych. - Modlitwa księży za ofiary nadużyć seksualnych to znak dla wiernych, że bierzemy odpowiedzialność za to co się wydarzyło - powiedział ks. Wojtal, wyjaśniając znaczenie dzisiejszych nabożeństw pokutnych, które odbędą się we wszystkich parafiach archidiecezji katowickiej.

- Archidiecezja katowicka podjęła decyzję, że bezpieczniej jest wycofać się z organizacji czarterowej wyprawy do Rzymu w ramach Narodowej Pielgrzymki do Rzymu - powiedział rzecznik metropolity katowickiego, potwierdzając informację o odwołaniu  majowego wyjazdu. Był on planowany w związku z przypadającą wtedy 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II. Powodem decyzji jest zagrożenie koronawirusem.

- Mamy do czynienia z widocznym spadkiem liczby kleryków. To dla nas znak, że potrzeba modlić się o nowych kapłanów - powiedział ks. Wojtal, zapraszając na jutrzejsze święcenia diakonatu, które odbędą się w kościele Wniebowzięcia NMP w Radlinie-Bierułtowach. Archidiecezja katowicka zyska trzech nowych diakonów. - Trzeba abyśmy wspierali młodych ludzi w odpowiadaniu na Boże wezwanie, bo dziś może być to trudniejsze, niż kilka lat temu - podkreślał rzecznik metropolity katowickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy