Czekamy na zdjęcia Waszej parafialnej Drogi Krzyżowej

Zapraszamy parafie archidiecezji katowickiej do przesyłania nam zdjęć wizerunków Drogi Krzyżowej, znajdujących się w kościele lub w jego otoczeniu. Oznaczcie e-mail hasztagiem: #KrzyżowaDroga.

Każda parafia może przysłać nam trzy fotografie. Zamieścimy je w galerii zdjęć na naszej stronie internetowej.

Wizerunki Drogi Krzyżowej można zobaczyć w każdym śląskim kościele. Pomagają skupić się na rozważaniu Męki Pana Jezusa. Które na Was, drodzy Czytelnicy, robią największe wrażenie?

W odpowiedzi na to pytanie może pomóc nasz przegląd. Na zdjęciach śląskich wizerunków Drogi Krzyżowej można ująć na przykład trzy różne stacje. Można też zdecydować się na zrobienie zbliżeń jakichś szczegółów, które robią szczególne wrażenie na modlących się. To może być na przykład twarz Maryi, która spotyka swojego umęczonego Syna. A może postać dobrego łotra albo też ręce przybijające gwoździami ciało Jezusa do krzyża?

Galeria Waszych zdjęć pozwoli nam pokazać różnorodność wizerunków Drogi Krzyżowej w śląskich parafiach. To, czy są rzeźbione czy malowane, tradycyjne czy nowoczesne, nie jest jednak - naszym zdaniem - tak ważne jak odpowiedź na pytanie, czy ich widok porusza jakąś strunę w naszym sercu. I czy łatwiej nam przy nich się modlić.

Będzie też możliwość oddania głosu na zdjęcie Drogi Krzyżowej, które robi na nas największe wrażenie. Fotografię, która zdobędzie najwięcej głosów, zamieścimy w Gościu Katowickim w Niedzielę Palmową.

Do 15 marca czekamy na Wasze zdjęcia pod adresem katowice.gosc.pl (prosimy o oznaczenie e-maila hasztagiem #KrzyżowaDroga). Od następnego dnia aż do 26 marca będzie można oddać głos na naszej stronie katowice.gosc.pl

Na następnej stronie - szczegółowy regulamin przeglądu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..