Nowy numer 15/2024 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Choroba ma zawsze konkretną twarz

- Choroba ma zawsze konkretną twarz, jest przeżywana indywidualnie. Dlatego obchodzimy Światowy Dzień Chorego, a nie chorych. Jan Paweł II przez ten dzień chciał zwrócić uwagę na konkretnego chorego człowieka - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Światowy Dzień Chorego będzie obchodzony we wtorek, 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes. W tym roku mottem tego dnia będą słowa z Ewangelii wg św. Mateusza “Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię”. - Chrystus leczy swoją łaską, dlatego sprawujemy Eucharystie w szpitalach, by prosić o zdrowie dla chorych i dziękować za służbę zdrowia - powiedział metropolita katowicki, wskazując na codzienną obecność wśród chorych kapelanów szpitalnych. - Jesteśmy przekonani, że modlitwa leczy chorych i daje im siłę do zmagania się o swoje zdrowie - kontynuował.

- Powinniśmy dziękować Bogu za dar życia Jana Pawła II dla Kościoła i dla nas osobiście. Bo wiele od niego otrzymaliśmy - mówił abp Skworc, w związku z 100. rocznicą urodzin św. Jana Pawła II, którą będziemy obchodzić w maju tego roku. - Wciąż korzystamy z jego służby Kościołowi i będziemy korzystać, bo pokazał nam ideał świętości do którego wszyscy możemy dążyć - przekonywał metropolita katowicki.

Abp Wiktor Skworc odniósł się także do swojej niedawnej wizyty w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych w Watykanie, którą odbył w związku z beatyfikacją ks. Jana Machy. - Jego beatyfikacja odbędzie się w tym roku, w drugiej połowie października, w Katowicach, - ogłosił metropolita katowicki.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy