Świętochłowice. Nowa instytucja marszałkowska w regionie

Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach będzie jednostką współprowadzoną przez Urząd Miasta i Urząd Marszałkowski. Podpisano list intencyjny w tej sprawie.

Marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski i prezydent Świętochłowic Daniel Beger podpisali umowę na współprowadzenie muzeum. – Roczne utrzymanie muzeum to 1,2 mln zł. Połowę przejmie województwo śląskie – zapowiedział prezydent Beger. – To jest dla nas gwarancja bezpieczeństwa rozwoju tej instytucji, bo choć sytuacja finansowa miasta stabilizuje się, to żeby ruszyć z kolejnymi działaniami muzeum, te pieniądze będą potrzebne już teraz – dodaje.

prezydent Daniel Beger Agata Nurek / radio eM

W wymienianych dzisiaj planach jest m.in. remont budynku, który znajduje się przy parkingu – dawniej mieścił się w nim szpital miejski. Projekt jest złożony. – Będzie możliwość eksponowania różnych dodatkowy elementów zebranych wcześniej, na które dotąd nie było miejsca. Poza tym Świętochłowice zyskają wizerunkowo, bo dla województwa będzie to bardzo ważna instytucja – mówił marszałek Chełstowski.

marszałek Jakub Chełstowski Agata Nurek / radio eM

Marszałek wspominał również, że umowa jest podpisywana w ważnym dla regionu czasie – zbliżamy się do 100. rocznicy przyłączenia Górnego Śląska

Na razie według zapewnień nie ma mowy o zmianach w funkcjonowaniu placówki. Ostateczna umowa ma zostać podpisana w przeciągu kilku tygodni.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..