Nowy numer 15/2020 Archiwum

Katowice. Złota rączka od lutego. Bezpłatna pomoc fachowców dla seniorów

Wymiana żarówki, naprawa kranu czy podłączenie pralki - to tylko niektóre usługi, z których niebawem bezpłatnie skorzystają katowiccy seniorzy. W lutym ruszy program "Złota rączka".

Złota Rączka - to hasło nowego programu dla katowickich seniorów. Najstarsi mieszkańcy miasta będą mogli poprosić o pomoc fachowców m.in. przy wymianie żarówki, naprawie kranu czy podłączeniu pralki. Z usługi będą mogli skorzystać bezpłatnie raz w miesiącu. Jest tylko jeden warunek- jej koszt nie może przekraczać 100 złotych.

Mieszkańcy regionu pomysł oceniają pozytywnie:

O pomoc fachowców najstarsi mieszkańcy będą mogli poprosić raz w miesiącu. O szczegółach mówi  Ewa Lipka - rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta:

Usterkę będzie można zgłosić poprzez specjalną infolinię uruchomioną przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Katowicach.

Program ruszy w lutym. Obecnie katowicki magistrat uruchomił konkurs dla organizacji pozarządowej, która będzie realizowała program. Urzędnicy planują też zakup samochodu, tak aby fachowcy byli mobilni i mogli szybko dotrzeć do każdej dzielnicy.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama