Nowy numer 48/2023 Archiwum

Beatyfikacja ks. Machy. Na pewno październik. Na pewno Katowice

Abp Wiktor Skworc spotkał się w Watykanie z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych kard. Angelo Becciu. Ustalono szczegóły beatyfikacji śląskiego kapłana zamordowanego w katowickim więzieniu 3 grudnia 1942 r.

Uroczyste włączenie ks. Jana Franciszka Machy do grona błogosławionych Kościoła odbędzie się na pewno w październiku 2020 r. w Katowicach. Dokładną datę opublikuje w najbliższych dniach watykański Sekretariat Stanu.

- Uzgodniliśmy z kardynałem (Becciu) termin i miejsce beatyfikacji. Tym miejscem będzie to biskupie miasto Katowice. Termin zostanie wkrótce podany przez Stolicę Apostolską - powiedział bezpośrednio po spotkaniu w Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych metropolita katowicki. 

Jednocześnie abp Skworc zachęcił do udziału w planowanej beatyfikacji oraz do współpracy przy jej organizacji. - Chcemy podjąć wszystkie przygotowania zarówno duszpasterskie, jak i organizacyjne, żeby to niezwykłe wydarzenie właściwie przeżyć w naszej archidiecezji - dodał.

Abp Skworc po spotkaniu z prefektem Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej

O dalszych szczegółach będziemy informować na bieżąco.

Beatyfikacja ks. Machy. Na pewno październik. Na pewno Katowice   Ks. Jan Macha. Biuro Prasowe Archidiecezji Katowickiej
« 1 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy