Nowy numer 48/2023 Archiwum

Śląskie. Jarmarki Bożonarodzeniowe przyciągają mieszkańców

Pierniki, kramy z rękodziełem i karuzele - w województwie śląskim trwają Jarmarki Bożonarodzeniowe. Obecnie jarmarki odbywają się m.in. w Chorzowie, Gliwicach, Katowicach i Zabrzu.

Świąteczne stoiska co roku przyciągają tłumy mieszkańców. - To okazja do kupienia oryginalnych upominków dla bliskich i doświadczenia klimatu świąt - podkreślają odwiedzający jarmarki:

W Chorzowie rozpoczął się Jarmark Bożonarodzeniowy. Na rynku stanęły dwie karuzele oraz namioty, w których będą odbywać się warsztaty m.in. zdobienia pierników, tworzenia świec czy pakowania prezentów. Nie brakuje też świątecznych kramów. Wystawcy co roku prześcigają się w pomysłach, by przyciągnąć klientów:

Jarmark w Chorzowie potrwa do 22 grudnia.

Świąteczne koncerty, warsztaty artystyczne i kramy z lokalnymi produktami. Tak jest na Placu Wolności w Zabrzu. - Choć wydarzenie już przyciąga wielu mieszkańców, największe atrakcje odbędą się w najbliższy piątek - 20 grudnia - mówi Dawid Wowra, rzecznik prasowy Urzędu Miasta:

Świąteczne stoiska są otwarte od godz. 10 do 18. Zabrzański Jarmark zakończy się 21 grudnia.

Dziesięciometrowa choinka, kilkumetrowa bombka czy świecące sanie z reniferami - takie dekoracje świąteczne cieszą oczy mieszkańców Gliwic.  W tym roku miasto postanowiło dokupić kolejne. Gliwice zainwestowały w 76 nowych ozdób za kwotę 45 tysięcy złotych. - Dekoracje pojawiły się m.in. na latarniach przy ul. Dworcowej i Pszczyńskiej - mówi Katarzyna Liszka z Urzędu Miasta:

Dodajmy, że miasto wynajęło część dekoracji. Koszt wynajmu i montażu to ponad 145 tys. zł. Ozdoby będą cieszyć mieszkańców Gliwic do końca stycznia.
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy