Nowy numer 03/2020 Archiwum

Abp Wiktor Skworc: Beatyfikacja ks. Jana Machy powinna odbyć się w Katowicach

Beatyfikacja ks. Jana Machy powinna odbyć się w Katowicach - powiedział abp Wiktor Skworc w Radiu eM.

Abp Wiktor Skworc: Beatyfikacja ks. Jana Machy powinna się odbyć w Katowicach.
Radio eM

- Mamy bardzo poważne argumenty za tym, aby po raz pierwszy w historii archidiecezji beatyfikacja odbyła się w Katowicach - mówił metropolita katowicki, wskazując, że ks. Jan Macha przyjął święcenia kapłańskie oraz zginął męczeńską śmiercią właśnie w Katowicach. - Dlatego będziemy robili wszystko, aby jego beatyfikacja odbyła się w Katowicach jesienią przyszłego roku - kontynuował abp Skworc. 

Metropolita katowicki zachęcał także do ofiarności w związku z XX Dniem Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie, który będziemy obchodzić w Polsce w niedzielę. - Warto byłoby policzyć, ilu polskich księży, misjonarzy, ile sióstr zakonnych wyjechało na Wschód, by wesprzeć tamtejszy Kościół - mówił abp Skworc, wskazując, że poza pomocą modlitewną i materialną, także w ten sposób od wielu lat Polacy wspierają katolików mieszkających w państwach byłego ZSRR.

- Spróbujmy naśladować św. Mikołaja nie przez mnogość prezentów, ale przez okazanie serca naszym bliźnim - zachęcił na koniec Rozmowy Poranka abp Wiktor Skworc, odnosząc się do obchodzonego dziś Dnia Świętego Mikołaja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama