Nowy numer 38/2021 Archiwum

Katowice. Utrudnienia dla kierowców na ul. Dworcowej

Kompleksowa modernizacja ul. Dworcowej, według zapowiedzi, ma zamienić zaniedbany fragment miasta "w elegancki, reprezentacyjny deptak, który stanie się nową wizytówką".

Od wtorku 12 listopada kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami w centrum. Rusza przebudowa ul. Dworcowej. - To następny element metamorfozy Katowic. Nowy deptak miejski, podobnie jak to było w przypadku ul. Mariackiej, ma przywrócić kolejną część miasta dla pieszych i wpisywać się w naszą politykę odciążania centrum z ruchu samochodowego. Na przebudowanym deptaku pojawią się zieleń i mała architektura. - Docelowo ulica Dworcowa będzie reprezentacyjnym, miejskim deptakiem - mówi Maciej Stachura z katowickiego magistratu:

Marcin Iciek / Radio eM

Przebudowa ul. Dworcowej w pierwszym etapie obejmie odcinek od ul. Dyrekcyjnej do ul. Tylnej Mariackiej. 12 listopada wykonawca przystąpi do demontażu wyspy drogowej na skrzyżowaniu ul. św. Jana z ul. Dworcową. - Od czwartku 14 listopada planowane jest zamknięcie ul. Dworcowej i pierwsze zmiany w organizacji ruchu. Za dwa dni planowane jest zamknięcie ul. Dworcowej. Kierowcy muszą przygotować się na zmiany w organizacji ruchu w tym rejonie. Chcąc dojechać z tunelu pod dworcem na ul. Francuską, kierowcy będą musieli się kierować pod wiadukt kolejowy wzdłuż ul. Kościuszki i następnie ul. Wojewódzką - wyjaśnia Ewa Lipka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta, i dodaje, że tym samym ul. Tylna Mariacka stanie się ulicą dwukierunkową bez przejazdu, z wjazdem i wyjazdem poprowadzonym od ul. Francuskiej. Wykonawca w tym okresie rozpocznie roboty przygotowawcze i rozbiórkowe na zamkniętym dla ruchu odcinku ul. Dworcowej.

Wykonawcą inwestycji jest Silesia Invest z Gliwic. Wartość przebudowy to 15,58 ml zł.  Prace zakończą się w III kwartale przyszłego roku.

Warto dodać, że w związku ze zmianami organizacji ruchu na ul. Dworcowej zmiany czekają nas także wzdłuż ul. Tylnej Mariackiej, gdzie w przyszłym roku powstanie wielopoziomowy parking.  Koszt inwestycji to 19,7 mln zł. Zakończenie prac - montaż i uruchomienie parkingu - planowane jest w drugiej połowie przyszłego roku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama