Nowy numer 42/2019 Archiwum

Przybywajcie, nowe twarze

– Tym, co przyciąga najbardziej, jest wspólnota, która daje poczucie bezpieczeństwa – mówi ks. Krzysztof Nowrot, nowy diecezjalny duszpasterz akademicki i duszpasterz młodzieży.

Agnieszka Huf: Czym – według Księdza – jest duszpasterstwo akademickie?

Ks. Krzysztof Nowrot: To przestrzeń wzrostu dla szeroko pojętej grupy „akademików”: profesorów, studentów, absolwentów. Z doświadczenia Rybnika, w którym pracowałem jako duszpasterz akademicki przez ostatnie trzy lata, wiem, że znajdują w nim miejsce także osoby, które wchodzą na drogę realizacji wyborów życiowych – mieliśmy w duszpasterstwie i młodych małżonków, i kleryków.

Dostępne jest 9% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL