Chorzów. Otwarto interaktywne boisko i korty do tenisa

Interaktywna bramka, która sprawdzi m.in. naszą celność i siłę strzału, bbok nowoczesne boisko do gry, na którym znajdziemy cztery, a nie dwie bramki, a każda drużyna musi się bronić przed stratą punktu, oraz korty tenisowe, na których możemy doskonalić nasze umiejętności. Ostatni etap budowy kompleksu sportowo-rekreacyjnego zakończony.

Interaktywne boisko oraz korty do tenisa są ostatnim elementem dużej inwestycji rekreacyjno-sportowej znajdującej się przy ul. Okrężnej w Chorzowie II. - Przez ostatnie trzy lata budowaliśmy krok po kroku ten kompleks, który składa się z kilku ważnych miejsc: placu zabaw, siłowni plenerowej i części o charakterze sportowym. W tych czasach, kiedy dzieci rodzą ze smartfonami, te nowoczesne, interaktywne urządzenia na pewno będą tutaj ściągać najmłodszych nie tylko z tych osiedli, ale z całego Chorzowa - mówił zastępca prezydenta Chorzowa Marcin Michalik.

Nowoczesne boiska to połączenie smartfonów z zabawą na świeżym powietrzu. - Tutaj dzieci mogą pobrać sobie aplikację i konkurować swoimi wynikami ze wszystkimi tego typu urządzeniami na całym świecie. Pobieramy aplikację, rejestrujemy się i w momencie, kiedy gramy, ten wynik jest zbierany i porównywany z tym, co się dzieje na świecie. Jeśli wygraliśmy, dobrze - jesteśmy na pierwszym miejscu, natomiast gdy ktoś nagle nas pokonuje, telefon wydaje sygnał "trzeba wrócić". W ten sposób zachęcamy, żeby te dzieci wracały i bawiły się na świeżym powietrzu - tak o projekcie opowiadał wykonawca Witold Podgórski z Cityconcept.

- Zapraszamy wszystkich mieszkańców Chorzowa właśnie tutaj, na te boiska, żeby mogli sobie tutaj po konkurować, mogli bawić się tutaj - zachęca przewodniczący Rady Miasta Chorzów Waldemar Kołodziej.

Na świecie jest kilkadziesiąt tego typu boisk, w Polsce dopiero się one pojawiają. Ciekawostką jest, że z podobnego urządzenia korzystał Robert Lewandowski, grając w Borussii Dortmund.

Chorzów. Otwarto interaktywne boisko i korty do tenisa   Sporą atrakcją dla graczy jest boisko z czterema bramkami. Piotr Szymczyk /Foto Gość
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..