Nowy Numer 38/2019 Archiwum

Zestaw niezbędnych cech

Nadinspektor dr Krzysztof Justyński mówi o tym, co dzieje się z marzeniami przedszkolaków i dlaczego na rozwiązanie sprawy potrzeba więcej niż 45 minut.

Marta Sudnik-Paluch: Przez 100 lat działania policji zmieniło się właściwie wszystko. Ale czy jest coś, co zdaniem Pana Komendanta łączy tych policjantów sprzed stu lat ze współczesnymi funkcjonariuszami?

Nadinsp. dr Krzysztof Justyński: Przy okazji obchodów 100-lecia policji bardzo mocno nawiązujemy do etosu służby policjanta przedwojennego. Podkreślamy rolę w służbie na rzecz społeczeństwa, czyli to, co tak naprawdę było podstawą utworzenia tej formacji. Naszym głównym zadaniem jest służba na rzecz społeczeństwa, dbałość o życie, zdrowie i mienie obywateli, nawet z narażeniem życia. To te podstawowe zadania łączą dzisiejszych funkcjonariuszy z tymi, którzy pierwsi wstępowali w szeregi policji. Cały czas staramy się tak właśnie kształtować naszą służbę.

Dostępne jest 13% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL