Nowy numer 33/2019 Archiwum

Już brakuje rąk do pracy

– Coraz mniej roczników wchodzi na rynek, więc przedsiębiorcy będą musieli sięgnąć po osoby starsze – mówi Grzegorz Sikorski, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Katowicach.

Robert Passia: Ostatnie dane GUS mówią, że bezrobocie w woj. śląskim wynosi 3,8 proc. To rekordowy wynik, a lepiej jest tylko w Wielkopolsce. Czemu to zawdzięczamy?

Grzegorz Sikorski: Przede wszystkim rozwojowi gospodarczemu i koniunkturze w kraju. Nadal jest bardzo dobra, więc tylko się cieszyć. Nie wiemy, kiedy nastąpi załamanie, ale w końcu musi przyjść. Cykle ekonomiczne są stałe i dekoniunktura na pewno nadejdzie.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Polecamy

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL