GN 38/2020 Archiwum

Rybnik. Ostatnie chwile, by zapisać się na pielgrzymkę

115 kilometrów, 4 dni, jeden cel. Zapisy na 74 Pieszą Rybnicką Pielgrzymkę na Jasną Górę trwają!

W Centrum Pielgrzymkowym przy parafii Matki Bożej Częstochowskiej gwarno jest od samego rana. Przyjmowane są zgłoszenia pielgrzymów i rezerwacje noclegów w Częstochowie, wydawane pielgrzymkowe gadżety: kolorowe chusty i znaczki. – Dziś i jutro spodziewamy się apogeum zapisów – mówi ks. Paweł Zieliński, kierownik pielgrzymki. Na razie trudno jest mu ocenić zainteresowanie tegorocznym wydarzeniem, bo zgłoszenia przyjmowane są w wielu parafiach – nie tylko w samym Rybniku, ale i Żorach, Gierałtowicach czy Łaziskach Średnich. Jak co roku zapisać się będzie można także w dniu wymarszu, bezpośrednio przed otwierającą pielgrzymkę Eucharystią, która rozpocznie się w środę o godz. 8 w bazylice św. Antoniego.

– Ciągle jest dużo roboty, ale dzięki temu widać, że pielgrzymka żyje. Teraz pozostały już tylko kwestie zapisów, noclegów. Wszystko inne zapięte jest na ostatni guzik. Od dawna modlę się o pogodę, wierzę, że będzie nam sprzyjać! – zapewnia ks. Paweł.

74. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasną Górę rozpocznie się w środę 31 lipca. Dzień wcześniej wyruszą grupy z Jastrzębia-Zdroju i Pszowa. W tym roku pielgrzymi maszerować będą pod hasłem: „Z Maryją w mocy Ducha”. Przed wizerunek Matki Bożej Częstochowskiej dotrą w sobotę 3 sierpnia. Dzień później zaplanowane jest powitanie wracających pielgrzymów w bazylice św. Antoniego.

Zapisy do wszystkich grup pielgrzymki rybnickiej

• Biuro San Antonio, DH Hermes, 3 p., ul. Chrobrego 6, Rybnik – od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–16.00

• Centrum Pielgrzymkowe „Nowiny” – parafia MB Częstochowskiej, ul. Pilarczyka 5, Rybnik – poniedziałek, środa i piątek w godz. 8.00–10.00, wtorek i czwartek 16.00– 18.00

• Kancelaria przy parafii św. Jadwigi Śląskiej – Rybnik-Nowiny – od poniedziałku do soboty: 8.30–10.00 i 16.00–18.00 (bez soboty)

Koszt pielgrzymki: 40 zł – osoba dorosła, 35 zł – młodzież i dzieci. Do tej opłaty trzeba dodać 20 zł za przewóz bagażu.

Przy zapisie każdy otrzymuje chustę pielgrzymkową, plakietkę i informator pielgrzyma z kuponami na jedzenie.

Szczegółowe informacje na temat zapisów można znaleźć na stronie: http://pielgrzymka.rybnik.pl/zapisy/

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama