GN 38/2020 Archiwum

Śląskie. Pojawiły się listy zakwalifikowanych do szkół. Kto dostał się na wymarzony profil?

Dziś absolwenci szkół podstawowych i gimnazjów dowiedzieli się czy zakwalifikowali się do wymarzonej szkoły. W I LO w Rybniku listy zostały wywieszone o godz. 9. W II LO w tym samym mieście godzinę później.

Ważny dzień dla absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów. Dziś dowiedzieli się, czy udało im zakwalifikować się do wymarzonej szkoły średniej.

O 10.00 wywieszone zostały listy z osobami zakwalifikowanymi do II Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku.

Uczniowie, którzy przyszli zobaczyć wyniki, mówią, że była obawa o przyjęcie w związku z kumulacją roczników w tym roku:

Niektórzy uczniowie już dzisiaj dostarczają oryginały dokumentów. To jest ostatnia formalność, którą muszą spełnić, by zostać przyjętym do szkoły.

Ci, którzy aplikowali do mocno obleganych placówek, mogli się jednak rozczarować. Tym bardziej, że w tym roku kumulacja roczników zwiększyła rywalizację o miejsce w szkołach. - W ubiegłych latach w województwie też było tak, że uczniowie z bardzo wysoką średnią nie dostawali się do żadnej ze szkół - mówi Urszula Bauer, śląska kurator oświaty:

25 lipca okaże się, kto ostatecznie został przyjęty do szkoły. Będą również informacje o wolnych miejscach w poszczególnych placówkach, a potem rozpocznie się jeszcze drugi nabór.

W woj. śląskim jest w tym roku 79 186 absolwentów. Przygotowano dla nich 91 491 miejsc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama