Nowy numer 22/2020 Archiwum

Robert Ciupa: Mimo wszystko bądźmy dumni z 4 czerwca '89

Mimo wszystko bądźmy dumni z 4 czerwca '89 - przekonywał w Radiu eM Robert Ciupa, dyrektor Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności - bo wtedy społeczeństwo stanęło na wysokości zadania.

Robert Ciupa: Mimo wszystko bądźmy dumni z 4 czerwca '89
Radio eM

Robert Ciupa zwrócił uwagę, że ani 4 czerwca, ani wiele innych wydarzeń z naszej najnowszej historii nie jest w stanie przebić się do światowej opinii jako symbol tamtych przemian w takim stopniu, jak zdjęcia upadającego Muru Berlińskiego. Liczą się bowiem wymowne obrazy.

Gość "Rozmowy poranka" Radia eM podkreślił, że dopiero z perspektywy historycznej możemy oceniać niektóre aspekty wydarzeń, które doprowadziły do wyborów 4 czerwca 1989 roku i które nastąpiły po nich. Przypomniał, że mimo zwycięstwa obozu Solidarności wkrótce potem na prezydenta został wybrany gen. Wojciech Jaruzelski.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama