Nowy numer 41/2019 Archiwum

Tegoroczna defilada w Święto Wojska Polskiego odbędzie się... w Katowicach

Defilada odbędzie się w Katowicach 15 sierpnia 2019 r. - dzień przed 100. rocznicą I powstania śląskiego.

Było także uzbrojenie, które jest już na wyposażeniu Wojska Polskiego dłużej, jak czołgi Leopard 2A5 czy kołowe transportery opancerzone Rosomak. Nie zabrakło lotnictwa, a także grup rekonstrukcyjnych ze swoim sprzętem.

Na konferencji prasowej w Katowicach minister Błaszczak mówił także o pikniku militarnym, który odbędzie się w sobotę 18 maja w godz. 12-16 na pl. Sejmu Śląskiego i pl. Chrobrego w Katowicach. Będzie tam można zobaczyć m.in. czołgi T-34 i PT 91 Twardy. Wystąpią Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" oraz mażoretki. Organizatorzy przygotowali także wojskową grochówkę.

- Zapraszam nie tylko mieszkańców województwa śląskiego, ale wszystkich do tego, żeby w najbliższą sobotę przyjechać do Katowic, porozmawiać z żołnierzami Wojska Polskiego, podziwiać sprzęt, jakim dysponuje - powiedział M. Błaszczak.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • seitz
  15.05.2019 17:29
  Dobrze świadczy to o tej władzy, że pamięta region, który walczył o przyłączenie do Polski po zdaje się 600 latach odkąd Kazimierz Wielki o tym regionie zapomniał i chce docenić ze znanym sobie rozmachem poprzez przeniesienie wielkiej defilady okazjonalnie do stolicy Śląska.
  doceń 0
 • podaj nick
  16.05.2019 09:33
  "Organizatorzy przygotowali także wojskową grochówkę"... No nie wiem, jeść w sierpniu taką trzymiesięczną grochówkę - to może wywołać w żołądku niezłą operację militarną...
  doceń 3
 • pacyfista
  14.08.2019 11:56
  A po co nam na śląsku hordy amerykańskiego wojska, przez które zginęło na świecie tylu ludzi?
  doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL