Nowy numer 22/2020 Archiwum

XI EKG w Katowicach. Prawie 12 tys. gości w Spodku i MCK

W Katowicach trwa XI Europejski Kongres Gospodarczy. Impreza skupiła prawie 12 tys. gości w Spodku i MCK. EKG zainaugurowała dyskusja ''Młoda Unia - Nowa Unia".

W inauguracyjnej debacie udział wzięli minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz, minister ds. europejskich Konrad Szymański, zagraniczni goście a także przedstawiciele organizacji młodzieżowych. Debatę moderował  były przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, który mówił Radiu eM o znaczeniu Europejskiego Kongresu Gospodarczego.

Impreza pozwala łączyć w debacie przedstawicieli różnych środowisk biznesowych oraz polityków. Marszałek Województwa Śląskiego, Jakub Chełstowski uważa, że region powinien inwestować w różnorakie gałęzie gospodarki. Jako przestrogę podawał przykład Detroit w Stanach Zjednoczonych.

We wtorek 14 maja rozpocznie się impreza towarzysząca, European Start Up Days, która od jutra rusza w Spodku. A o znaczeniu start upów mówił wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin

W panelu dotyczącym "Polityki energetycznej Polski" do 2040 roku wziął udział minister energii Krzysztof Tchórzewski. Szczegółów planu wciąż nie poznaliśmy, ale zakłada on wprowadzenie energii atomowej do 2033 roku i stopniowy wzrost udziału odnawialnych źródeł energii. Szczegółowy projekt ma zostać zaprezentowany w najbliższym czasie - mówił Radiu eM minister energii.

Europejski Kongres Gospodarczy zakończy się w środę 15 maja.

« 1 »
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama