Nowy numer 22/2020 Archiwum

Dr hab. Piotr Wróblewski: Polacy są dumni z postaci historycznych

Polacy są dumni z postaci historycznych - mówił w Radiu eM socjolog narodu, dr hab. Piotr Wróblewski. Podkreślił, że to łączy Polaków w patriotyzmie.

Dr hab. Piotr Wróblewski: Polacy dumni z postaci historycznych (2.05.2019).
Radio eM

 

Gość Radia eM zaznaczył, że na co dzień Polacy wykazują dwa typy patriotyzmu. Jeden z nich, który określił jako "banalny", objawia się powiewaniem flagami na stadionach i zawodach sportowych. Drugi natomiast przejawia się w zachowaniach bardzo podniosłych. Na pytanie, czy jesteśmy z czegoś dumni jako Polacy, dr. hab. Piotr Wróblewski odpowiedział, że są to postaci historyczne, jak św. Jan Paweł II, czy Tadeusz Kościuszko.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama