Nowy numer 30/2021 Archiwum

Świętochłowice: od 6 maja utrudnienia dla pasażerów Tramwajów Śląskich

Od 6 maja pasażerowie Tramwajów Śląskich kursujących przez świętochłowicką dzielnicę Piaśniki muszą przygotować się na zmianę organizacji ruchu.

Prace modernizacyjne torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej w świętochłowickiej dzielnicy Piaśniki zmierzają ku finałowi. Zanim jednak pasażerowie będą mogli korzystać z w pełni funkcjonalnego nowego odcinka torowiska, niezbędne jest wstrzymanie ruchu i wykonanie prac bez kursujących tramwajów.

Modernizacja dwutorowej linii tramwajowej w Piaśnikach w zdecydowanej większości prowadzona była przy utrzymanym ruchu tramwajów po jednym torze, dzięki zastosowanemu systemowi mijankowemu. Przed wykonawcą jednak ostatni etap robót, którego przy kursujących tramwajach zrealizować się nie da, dlatego od poniedziałku 6 maja ruch tramwajów wzdłuż ul. Bytomskiej zostanie na 3 tygodnie zawieszony.

– W tym czasie wykonawca ma zrealizować prace torowe na odcinku od tymczasowej mijanki przed przystankiem Piaśniki Skrzyżowanie do połączenia torowego z odcinkiem zmodernizowanym w ramach poprzedniego projektu inwestycyjnego na skrzyżowaniu
ul. Bytomskiej z ul. Chorzowską oraz zlikwidować mijankę w rejonie skrzyżowania z ul. Krasickiego; ma w tym czasie również przebudować perony na przystankach Piaśniki Skrzyżowanie i Piaśniki Osiedle Skałka oraz przebudować sieć trakcyjną, mocując ją na nowych słupach – wylicza Andrzej Zowada, rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A.

Czytaj dalej na następnej stronie

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama