Nowy numer 3/2021 Archiwum

Siemianowice Śląskie. Seniorzy na rower, czyli inauguracja sezonu rowerowego

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej uczczono w Siemianowicach Śląskich. Licealiści uczyli dziś seniorów obsługi roweru miejskiego. W ten sposób zainaugurowano nowy sezon rowerowy.

Smartfony i rowery łączą w Siemianowicach Śląskich pokolenia. Mimo kiepskiej pogody w mieście zainaugurowano dziś nowy sezon roweru miejskiego i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że otwarcie zadedykowano osobom starszym. Wolontariusze z siemianowickich liceów instalowali seniorom aplikacje do wypożyczania jednośladów, a Nextbike ufundował im vouchery doładowujące konto: 

Inaugurując nowy sezon na jednoślady, za punkt honoru postawiono sobie zyskanie nowych użytkowników wśród osób 60+. Seniorzy nie tylko dowiedzieli się, jak wypożyczyć i oddać rower, ale także dostali vouchery na pierwsze zasilenie swoich kont. Mówi Marek Pogorzelski z sieci Nextbike, która obsługuje siemianowicki rower miejski:

Warto dodać, że pierwsze 15 minut każdego wypożyczenia roweru miejskiego w Siemianowicach jest bezpłatne, potem opłaty naliczane są zgodnie z cennikiem – czyli od złotówki za pierwszą godzinę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama