Nowy numer 3/2021 Archiwum

Tychy. Kierownik jednego z ośrodków szkoleniowych dla kierowców zatrzymany

W zamian za łapówki miał wystawiać zaświadczenia uzyskania świadectwa kwalifikacji zawodowej. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Ponad 200 zarzutów korupcyjnych usłyszał kierownik jednego z ośrodków szkoleniowych dla kierowców w Tychach. W zamian za łapówki wystawiał on zaświadczenia uzyskania świadectwa kwalifikacji zawodowej - bez przeprowadzania stosownych kursów.

Sprawę prowadzili tyscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą.

57-latek odpowie za 205 czynów korupcyjnych, związanych z wydaniem zaświadczeń. Zdaniem tyskiej policji, proceder polegał na wystawianiu przez kierownika kierowcom drogowe świadectwa uzyskania kwalifikacji zawodowej. Zaświadczenie dotyczyło ukończenia szkolenia okresowego odpowiedniego do pojazdu, którym wykonują przewóz. - Kurs taki miał, zgodnie z rozporządzeniem, trwać 5 dni, a w efekcie nie był w ogóle organizowany - poinformowali policjanci. 

Przez kilkanaście miesięcy policjanci przesłuchali w tej sprawie kilkaset osób, zebrali 16 tomów akt zawierających łącznie blisko 3,2 tys. kart oraz przeanalizowali zabezpieczone dokumenty i zapisy monitoringu.

Śledczy przyjęli, że 57-latek uczynił sobie z popełnianych przestępstw stałe źródło dochodu. Zostały przedstawione mu zarzuty, do których się przyznał. Złożył też wniosek o dobrowolne poddanie się karze. Za takie przestępstwo grozi kara do 10 lat więzienia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama