Nowy numer 48/2023 Archiwum

Katowice. Eucharystia w intencji biskupa Marka Szkudły

W krypcie katowickiej katedry podczas Eucharystii modlono się w intencji bp. Marka Szkudły z okazji przypadających imienin.

Dzień poświęcony św. Markowi przypada 25 kwietnia. Z tej okazji w krypcie katedry Chrystusa Króla sprawowano Eucharystię w intencji bp. Marka Szkudły, pomocniczego biskupa archidiecezji katowickiej. Liturgii przewodniczył abp Wiktor Skworc.

Do postawy świadków wzywał zebranych podczas homilii na Mszy św. bp Grzegorz Olszowski. – Świadek to osoba obecna przy jakimś wydarzeniu i mogąca o nim opowiedzieć – podaje "Słownik Języka Polskiego" – tłumaczył kaznodzieja. – W tym sensie nie możemy być dosłownie świadkami zmartwychwstania, ale możemy być świadkami Zmartwychwstałego i do tego jesteśmy wezwani – dodał.

Podkreślił, że szczególnym wyrazem świadectwa jest pokój. – Pan Jezus przychodzi z darem pokoju. Zalęknionym, przestraszonym mówi: „Pokój Wam”. To właśnie pokój Zmartwychwstałego ma wypełniać moje serce. Mimo pojawiających się trudności, lęków, przeciwności, pokój w tym świecie, pozbawionym pokoju. To ma być świadectwo o Zmartwychwstałym – mówił bp Olszowski.

Życzenia bp. Markowi w imieniu zebranych w krypcie katedry złożył ks. Adam Pawlaszczyk, redaktor naczelny „Gościa Niedzielnego”. – Obyś szedł zawsze tam, gdzie twoja wrażliwość, pobożność, cierpliwość i pokora będą streszczały Ewangelię – mówił.

Raz w miesiącu z udziałem biskupów jest sprawowana Eucharystia w intencji solenizantów pracujących w Kurii Metropolitalnej oraz innych instytucjach archidiecezjalnych. W kwietniu modlono się podczas tej Mszy św. szczególnie w intencji bp. Marka Szkudły.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy