Nowy numer 3/2021 Archiwum

Bolesław Knapik: Tramwaje Śląskie rozbudują swoją sieć

Tramwaje Śląskie rozbudują swoją sieć - mówił w Radiu eM Bolesław Knapik, prezes zarządu tej spółki. M.in. zostanie przedłużona linia na południe Katowic.

Bolesław Knapik: Tramwaje Śląskie rozbudują swoją sieć (23.04.2019).
Radio eM

To historyczna inwestycja - tak prezes zarządu Tramwajów Śląskich S.A. mówił o budowie nowych torowisk, którą podejmuje spółka. Do tej pory infrastruktura była modernizowana, teraz powstaną zupełnie nowe tory. Wiąże się to z rozbudową Katowic i zapewnieniem komunikacji z miejscami, gdzie powstaną nowe osiedla. Dlatego na południe miasta zostaną poprowadzone tory i przybędzie tam połączeń. Szczegółowe rozwiązania co do konkretnych linii tramwajowych i częstotliwości kursów są jednak w gestii Zarządu Transportu Metropolitalnego - wyjaśnił Bolesław Knapik.

Gość „Rozmowy poranka” Radia eM podkreślił też znaczenie takiej organizacji ruchu, żeby tramwaje miały w ruchu miejskim priorytet przejazdu. Odpowiednie urządzenia sterujące ruchem są sukcesywnie montowane na skrzyżowaniach, ale ich użycie jest zależne od woli zarządców ruchu, czyli lokalnych samorządów.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama