Nowy numer 42/2021 Archiwum

Śląska kurator oświaty: Szkoły nie mogą być zamknięte

Mimo strajku szkoły nie mogą być zamknięte. Strajk był zapowiadany, dyrektorzy musieli przygotować się na tę sytuację - mówiła w Radiu eM śląska kurator oświaty Urszula Bauer.

Urszula Bauer: szkoły nie mogą być zamknięte (8.04.2019)
Radio eM

Zbiorcze informacje o tym, w ilu szkołach rozpoczął się dzisiaj strajk nauczycieli, będą znane za kilka godzin – mówiła w „Rozmowie poranka” Radia eM Urszula Bauer. Zapewniła, że Śląskie Kuratorium Oświaty monitoruje sytuację. Podkreśliła też, że dyrektorzy mają obowiązek zapewnić opiekę nad uczniami, a ponieważ strajk nie jest sytuacją nagłą, toteż mieli czas na przygotowanie się do tego wydarzenia.

Śląska Kurator Oświaty przyznała, że pod względem finansowym prestiż zawodu nauczycielskiego sporo w poprzednich latach stracił. Dodała jednak, że nie tylko pieniądze na ten prestiż się składają. Urszula Bauer przypomniała, że poprawie jakości pracy nauczyciela i jej prestiżu miał służyć nowy system oceny nauczyciela, który jednak został odrzucony przez wszystkie centrale związkowe w oświacie. Wyraziła jednak nadzieję, że dojdzie do współpracy między szkołą a rodzicami, która pomoże i w poprawie jakości kształcenia, i w odbudowie prestiżu zawodu.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama