Nowy numer 42/2021 Archiwum

Abp Wiktor Skowrc: przepraszajmy za lekceważenie cierpiącego Pana

Zaproszenie na tegoroczną Drogę Krzyżową ulicami Katowic.

Doroczne nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami Katowic odbędzie się w tym roku w piątek, 12 kwietnia br. Rozpocznie się o godz. 19.00 przy krzyżu obok kopalni „Wujek”. Uczestnicy nabożeństwa przejdą do katedry ulicami: Wincentego Pola, Mikołowską (idziemy pod prąd do ul. kard. Kominka), dalej pod kościół św. Ap. Piotra i Pawła, Kopernika, do Pl. Karola Miarki, a następnie Jagiellońską, Sienkiewicza i Powstańców. Po zakończeniu Drogi Krzyżowej w katedrze katowiccy duszpasterze zapraszają także swoich parafian i mieszkańców miasta do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

Zachęcając do udziału w nabożeństwie metropolita katowicki abp Wiktor Skworc przypomniał, że odbywa się ono od wielu lat i jest wyrazem wiary. - Idąc za Jezusem Drogą Krzyżową, pragniemy prosić w obecnym roku duszpasterskim, aby Duch Święty pozwolił nam z wiarą głosić, że tylko Jezus jest jedynym Panem i Zbawicielem świata. Chcemy również wspólnie prosić Ducha Świętego o dar pokoju w świecie, w naszej Ojczyźnie, w naszych rodzinach i w naszych sercach - przypomniał.

- Niedawno zniszczono w naszym mieście sakralne figury przy parafii Ojców Franciszkanów w Panewnikach, a także krzyż przy kościele Ojców Oblatów na Koszutce. Widok zniszczeń wywołuje smutek i żal. Idąc drogą krzyżową, chcemy manifestować wiarę  w Ukrzyżowanego i nasze przywiązanie do krzyża. Chcemy wpatrywać się w krzyż i przepraszać za lekceważenie cierpiącego Pana i niszczenie tak drogich nam symboli. Chcemy wołać: Święty Boże, Święty Mocny - zmiłuj się nad nami - dodał metropolita zwracając się do mieszkańców Katowic.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama