Nowy numer 42/2021 Archiwum

Złote Maski rozdane. "Pod presją" przedstawieniem roku

Znamy laureatów tegorocznej edycji Nagrody Teatralnej „Złota Maska”. Wyróżnienia ludziom teatru wręczył marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

Uroczystość wręczenia dorocznych nagród artystom z województwa śląskiego za osiągnięcia teatralne ubiegłego sezonu odbyła się na scenie Teatru im. Jana Kochanowskiego w Opolu. To już tradycja, że nagrody wręczają wspólnie władze województw śląskiego i opolskiego, nagradzając w ten sposób artystów z obu regionów według odrębnych regulaminów.

– Kultura jest jednym z priorytetów władz regionu, dlatego cieszę się, że teatry w województwie śląskim są w dobrej formie, o czym świadczy wysoki poziom artystyczny spektakli. Wszystkim ludziom teatru z okazji ich święta składam serdeczne życzenia pomyślności w życiu zawodowym i osobistym, prosząc jednocześnie o wiele magicznych chwil, jakie daje kontakt ze sztuką i bezpośredni przekaz emocji płynących ze sceny. Gratuluję wszystkim nagrodzonym i mam nadzieję, że ta nagroda będzie wyróżnieniem, ale i motywacją do dalszej pracy – podkreślał marszałek Jakub Chełstowski.

W obecnej, 51. edycji nagrody teatralnej „Złote Maski” w województwie śląskim kandydowały przedstawienia, których premiery miały miejsce w teatrach województwa śląskiego w okresie od 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku.

Przedstawienia oceniane były w ośmiu kategoriach: przedstawienie roku oraz przedstawienie – spektakl dla młodych widzów, które mają charakter honorowy oraz: aktorstwo – rola kobieca, aktorstwo – rola męska, aktorstwo – rola wokalno-aktorska, reżyseria, scenografia oraz nagroda specjalna, które mają charakter pieniężny i wynoszą 10 tys. zł. Wobec braku nominacji w kategorii aktorstwo za rolę w teatrach lalkowych przyznano 6 nominacji – i zostanie wyłonionych 2 laureatów – w kategorii nagroda specjalna.

O nagrodzonych w poszczególnych kategoriach czytaj na następnej stronie.

« 1 2 3 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama