Nowy numer 39/2023 Archiwum

Małgorzata Hutek cierpi na nowotwór. Potrzebna pomoc

Znana artystka Małgorzata Hutek choruje na nowotwór złośliwy tarczycy. Krakowska Fundacja Malak organizuje dla niej pomoc.

Małgorzata Hutek jest wokalistką, kompozytorką i autorką tekstów. Fundacja Malak wspiera jej artystyczny rozwój od 6 lat, wydając i promując jej płyty. Organizowała również jej koncert w Krakowie pod tytułem “Ufam Tobie”. W 2016 r. podczas spotkania Fundacji “Gość w dom” artystka opowiadała o muzycznych planach i marzeniach, o swoim nawróceniu i przyjaźni z Maryją, która jest dla niej nie tylko Matką Bożą, ale też kobietą z krwi i kości.

"W ostatnich tygodniach dotarła do nas informacja, że został u niej zdiagnozowany nowotwór złośliwy tarczycy (rak tarczycy brodawkowaty VI stopnia). Wokalistka będzie miała zabieg polegający na usunięciu intruza, czyli chorego organu wraz z węzłami chłonnymi. Na czas operacji i rekonwalescencji (obejmujący również rehabilitację foniatryczną głosu) artystka zostanie bezrobotna. Gosia na kilka miesięcy będzie pozbawiona swojego narzędzia pracy" - piszą przyjaciele Małgorzaty Hutek na stronie Fundacji Malak.

Zanim uznasz cudzą winę

GOŚĆ NIEDZIELNY DODANE 08.03.2019 AKTUALIZACJA 08.03.2019

Zanim uznasz cudzą winę

Artystka potrzebuje wsparcia modlitewnego i finansowego, by mogła wrócić do zdrowia i do śpiewania.

Małgorzata Hutek jest absolwentką wokalistyki jazzowej Akademii Muzycznej w Katowicach oraz studentką kompozycji i aranżacji tej uczelni. Swoją muzyczną drogę rozpoczęła od gry na skrzypcach oraz saksofonie. Jednak to śpiew był i jest jej największą pasją. Jest stypendystką Marszałka Województwa Łódzkiego oraz laureatką nagrody Grand Prix Jazz Melomani. Na swoim koncie ma dwa autorskie albumy wydane przez Fundację Malak: "Grounded in Love" oraz "Psalmy". W 2017 roku nagrała płytę "Life and Happiness of Julian Tuwim" czeskiej kompozytorki i trębaczki Stepanki Balcarovej.

W 2017 roku została zaproszona przez twórców Biblii Audio Superprodukcja do napisania oraz wykonania Psalmu 2.

Małgorzacie Hutek można pomóc wpłacając pieniądze na konto Fundacji Malak. Szczegóły na stronie Fundacji, gdzie są też do nabycia płyty artystki.

Fundacja Malak to organizacja non profit, której pomysłodawcą był o. Adam Szustak OP. Od 2012 r. organizuje rekolekcje, wieczory uwielbienia, konferencje, spotkania i akcje charytatywne. Patronem fundacji jest św. Jacek, a dominikański charyzmat głoszenia "wszystkim, wszędzie i na wszelkie sposoby" jest jej bardzo bliski. Od lat współpracuje z o. Szustakiem i o. Tomaszem Nowakiem OP, którzy sprawują opiekę duchową nad organizowanymi wydarzeniami.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast