Nowy numer 42/2019 Archiwum

Dzień numeru 112

Goryl zjadający ludzi, maszyna do szycia, która przestała się odzywać, ale też zatrzymanie oddechu u 3-latka - to zgłoszenia, które odbierają w Katowicach operatorzy Numeru Alarmowego 112 (POSŁUCHAJ).

Operatorzy pracujący w Katowicach odbierają ok. 5 tys. zgłoszeń dziennie. W całym zeszłym roku odebrali ich 1,8 mln. To znacznie więcej, niż rok wcześniej ze względu na przejęcie przez nich zgłoszeń dokonywanych na numer 997.

Jednocześnie wyraźnie spadł odsetek zgłoszeń fałszywych. Było ich w 2018 r. 47 procent. Sporo - jednak wyraźnie mniej, niż w poprzednich latach. W 2014 zgłoszeń fałszywych było aż 64 procent.

Na konferencji w Katowicach z okazji Europejskiego Dnia Numeru 112 wystąpił policjant Grzegorz, który podziękował ratownikowi Marcinowi za uratowanie syna. 3-letni Janek zwymiotował i przestał mówić, a później w ogóle stracił oddech. Operator numeru 112 wysłał natychmiast na miejsce karetkę pogotowia. Dzięki temu, że ratownik bardzo szybko dotarł na miejsce, zarówno życie, jak i zdrowie 3-letniego Janka zostały uratowane.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL