Nowy numer 24/2021 Archiwum

Do końca lutego możesz zgłosić do konkursu nauczyciela religii

Trwa druga edycja plebiscytu na bohatera katechezy archidiecezji katowickiej.

Nauczycieli religii uczących w szkołach i przedszkolach mogą zgłaszać uczniowie, dyrektorzy oraz księża. Czas - do końca lutego.

Pierwszy etap konkursu to przesyłanie przez dyrektorów szkół i przedszkoli, uczniów (za zgodą swojego dyrektora), a także duszpasterzy współpracujących z katechetami opisu swojego kandydata.

Drugi etap -  to internetowe głosowanie na najlepszego nauczyciela religii (o sposobie jego przeprowadzenia będziemy pisać na naszej stronie katowice.gosc.pl). Głosowanie odbywać się będzie od 1 kwietnia do 31 maja br.

Wyłoniony przez internautów zwycięzca otrzyma tytuł bohatera katechezy, statuetkę oraz nagrodę rzeczową. Pozostali nauczyciele - wyróżnienia i dyplomy.

Jak zgłosić swojego kandydata?

Charakterystykę nauczyciela religii należy wysłać na adres: Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana, ul. 3 Maja 26, 40-096 Katowice lub e-mailem na: katowice@civitaschristiana.pl. Czas do 28 lutego.

Zgłoszenie (nie większe niż strona A 4) ma zawierać imię i nazwisko katechety, nazwę szkoły, w której uczy, oraz krótkie uzasadnienie, dlaczego zasługuje na tytuł bohatera katechezy. Można opisać jego zaangażowanie w dzieła miłosierdzia, współpracę z parafią i osiągnięcia katechetyczne, pedagogiczne oraz dydaktyczne.

Do udziału w konkursie zachęcają też uczennice II LO im. Rotmistrza Witolda Pileckiego w Mikołowie. W zeszłym roku to ich nauczyciel - ks. Bartłomiej Król, salwatorianin - wygrał w plebiscycie.

spot bohater katechezy
Gość Katowicki
Organizatorami konkursu są Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” oraz Wydział Katechetyczny Archidiecezji Katowickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama